• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У ВООЗ незадоволені темпами вакцинації від COVID-19 у Європі

Темпи вакцинації проти COVID-19 в Європі залишаються неприйнятно повільними

Лише 10% населення регіону отримали одну дозу вакцини
Лише 10% населення регіону отримали одну дозу вакцини
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова європейського підрозділу Всесвітньої організації охорони здоровʼя Ганс Клюге, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Розподіл вакцин — неприйнятно повільний. І доти, доки охоплення (вакцинацією — ред.) залишається низьким, нам потрібно застосовувати ті самі заходи, що були в минулому, для компенсації запізнілих графіків вакцинації", — зазначив Клюге.

Він уточнив, що лише 10% населення регіону отримали одну дозу вакцини, і лише 4% завершили процес вакцинації.

Водночас у регіоні відзначено зростання захворюваності на COVID-19. Минулого тижня зафіксували 1,6 млн випадків, близько 24 тис. летальних випадків.

"Лише пʼять тижнів тому тижнева кількість нових випадків у Європі опустилася нижче позначки в 1 млн, але тепер ситуація в регіоні викликає більше занепокоєння, ніж за останні кілька місяців. Є ризики, повʼязані зі збільшеною мобільністю населення і зустрічами на релігійні свята", — пояснюють у ВООЗ.

За даними організації, 50 країн і територій, що входять до цього регіону, повідомили про поширення "британського", більш заразного штаму коронавірусу. Наразі 27 країн перебувають у повному або частковому режимі ізоляції, у 21 вночі діє комендантська година. За останні два тижні 23 країни посилили обмеження, але 13 — послабили.

"Ми бачили знову і знову: поширення вірусу можна зупинити. Отже, моє послання урядам регіону — не час послаблювати обмежувальні заходи", — наголосив Клюге.

За даними ВООЗ, від початку пандемії в регіоні зафіксовано майже 45 млн випадків COVID-19, кількість летальних випадків наближається до 1 млн.

Як писала "ДС", станом на ранок 1 квітня (за київським часом) загальна кількість випадків зараження коронавірусом у світі досягла 128 822 735.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua