• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Японії офіційно схвалили протикоронавірусні вакцини Moderna і AstraZeneca

У Японії офіційно схвалили вакцини проти COVID-19 компаній Moderna Inc. і AstraZeneca

Препаратом Moderna щепитимуть у центрах масової вакцинації
Препаратом Moderna щепитимуть у центрах масової вакцинації
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення ухвалив 20 травня уряд Японії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Препаратом Moderna щепитимуть у центрах масової вакцинації, керованих Силами самооборони в Токіо і Осаці, а також в аналогічних установах, створюваних деякими префектурами і муніципалітетами.

Тим часом міністерство охорони здоровʼя Японії наразі не планує додавати вакцину AstraZeneca до списку препаратів, які підпадають під дію закону про імунізацію, на тлі побоювань щодо випадків тромбозу. Закон передбачає, що уряд повністю фінансуватиме щеплення з використанням схвалених вакцин і буде оплачувати лікування будь-яких проблем зі здоровʼям, викликаних ним.

Досі для вакцинації в Японії використовували препаратом Pfizer Inc. 

Починаючи з лютого, коли стартувала державна програма імунізації, хоча б одну дозу отримали близько 4% населення країни.

Премʼєр-міністр Йосіхіде Суґа пообіцяв збільшити кількість щеплень до 1 млн в день і завершити вакцинацію літніх людей до кінця липня. Але нещодавнє урядове опитування показало, що 14% муніципалітетів можуть не вкластися в термін — значною мірою через брак медперсоналу.

Місцеві ЗМІ зазначають, що все більше посадовців у японському уряді закликають до продовження надзвичайного стану, запровадженого у девʼяти префектурах.

Як писала "ДС", не менш ніж 75% учасників Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо, які будуть жити в Олімпійському селищі, планують вакцинувати проти COVID-19 до початку змагань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua