• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Японії вперше зафіксували смерть через радіацію "Фукусіми"

Реклама на dsnews.ua
В Японії вперше офіційно зафіксований факт смерті людини від впливу радіації, випромінюваної від АЕС "Фукусіма" після аварії в 2011 році.

Про це заявили в міністерстві охорони здоров'я, праці та соціального забезпечення країни, інформує "ДС" з посиланням на Reuters.

Як повідомляється, чоловік старше 50 років помер від раку легень. Він працював на різних атомних станціях і як мінімум двічі був на "Фукусімі" після аварії. Йому діагностували онкологічне захворювання у лютому 2016 року. Сім'ї загиблого буде виплачена грошова компенсація.

За офіційними даними, з-за впливу радіації захворіли чотири працівника "Фукусіми", це перша смерть серед них, уточнили в міністерстві. Крім того, відразу після аварії на станції загинули ще троє робітників, але не від опромінення.

Нагадаємо, в березні 2011 року землетрус магнітудою 9,1 біля берегів Японії стало причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1". На атомній електростанції відключилися системи електропостачання та охолодження, що призвело до розплавлення ядерного палива в трьох реакторах. За цим послідували вибухи водню і потужний викид радіації в атмосферу. Аварія стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Влада ухвалила рішення про евакуацію жителів у радіусі 30 кілометрів від станції. Пізніше частині жителів дозволили повернутися. Серед біженців відзначався різкий ріст смертності, але влада пояснювали жертви хаосом евакуації, психічними травмами і поганим доступом до медичної допомоги. Уряд стверджував, що безпосередньо радіація не призвела до смерті.

Повна ліквідація аварії, включаючи демонтаж реакторів, займе близько 40 років.

    Реклама на dsnews.ua