• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

В ЄС готові остаточно "розлучитися" з Британією без угоди

Реклама на dsnews.ua

Євросоюз хоче укласти угоду з Великобританією про співпрацю після виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС, але готовий до того, що такий документ підписаний не буде

Про це заявив представник Єврокомісії Даніел Феррі, передає "ДС" з посиланням на " Інтерфакс-Україна ".

"Ми зробимо все, щоб дійти угоди зі Сполученим Королівством, але також готові в разі відсутності угоди взаємодіяти з ним з 1 січня 2021 року відповідно до нових умов", — сказав Феррі.

Відповідаючи на питання про можливу спробу Лондона застосувати національне законодавство, щоб обійти деякі пункти Угоди про вихід з ЄС, зокрема, про кордон між Ірландією і Північною Ірландією, він зазначив, що Брюссель "робить все, щоб забезпечити довгострокові економічні і політичні інтереси ЄС".

Буде угода до кінця цього року чи ні, заявив Феррі, можливий вихід Великої Британії з попередніх угод "матиме негативний вплив на питання про кордон, якого зараз не існує".

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила впевненість, що Велика Британія виконає Угоду про вихід, яка є попередньою умовою для будь-якого рішення про майбутні відносини між нею та ЄС.

Як повідомляла "ДС", раніше премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає, що торговельна угода по Brexit з ЄС має бути укладена до 15 жовтня, в іншому випадку його не укладуть.

    Реклама на dsnews.ua