• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В ЄС рекомендують вакцинуватися третьою дозою через новий штам коронавірусу

Через поширення нового штаму коронавірусу Omicron в Євросоюзі рекомендують розпочати щеплення третьою дозою вакцини

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Європейського центру із запобігання та контролю захворювань, передає "ДС".

Експерти центру ECDC рекомендують уникати поїздок у райони, де виявлені випадки зараження новим штамом, та розширювати тестування і відстежувати контакти хворих на Covid-19.

Країнам ЄС рекомендують розглянути можливість вакцинації бустерною дозою осіб від 40 років, щоб захистити найбільш вразливі категорії людей. 

Потім рекомендують щепити третьою дозою дорослих віком від 18 років принаймні через шість місяців після завершення першого курсу щеплення для підвищення захисту від інфекції через зниження імунітету. 

Це потенційно може зменшити передачу вірусу в популяції та запобігти додатковій госпіталізації та летальним випадкам серед хворих.

Також рекомендують уникати поїздок в райони, де виявлені випадки зараження ним.

Як писала "ДС", Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала новий штам коронавірусу грецькою літерою "Омікрон" і кваліфікувала новий варіант вірусу як той, що викликає занепокоєння.

Перший в Європі випадок зараження новим варіантом коронавірусу B. 1.1.529 виявили в Бельгії. У суботу, 27 листопада, перші випадки штаму "Омікрон" підтвердили у Британії, а також у Німеччині. та Італії.

За даними ЗМІ, Світова організація торгівлі (СОТ) відклала свою першу міністерську нараду за чотири роки через виявлення нового штаму коронавірусу та погіршення ситуації з пандемією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua