• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Свідома провокація": в Європарламенті закликають посилити санкції проти Росії після вислання дипломатів

Голова фракції християнських демократів у Європарламенті Манфред Вебер закликав посилити санкції проти Росії після висилки трьох європейських дипломатів з Москви і назвав цю дію "усвідомленою провокацією"

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтервʼю виданням медіагрупи Funke, опублікованому в суботу, 6 лютого, передає "ДС" з посиланням на DW.

"Необхідно задіяти санкції проти Росії, які наразі розглядаються. Грошові потоки російських прихильників владних структур Кремля в Євросоюзі повинні бути перекриті, а їхні рахунки заморожені", — заявив Вебер.

Вебер наголосив, що очільники Росії абсолютно не зацікавлені в серйозному діалозі з Євросоюзом. "Рішення про висилку трьох дипломатів ЄС під час візиту верховного представника Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля — усвідомлена провокація", — вважає він.

Манфред Вебер назвав чітким сигналом дії російського керівництва щодо Навального. "Зростання кількості демонстрацій у Росії є ознакою поширення ідей свободи і демократії в напрямку Сходу. Російське керівництво боїться цього найбільше. Його знервованість лише посилиться найближчими тижнями", — переконаний політик.

Він додав, що ЄС має, з одного боку, зберігати канали переговорів з Москвою, а з іншого — посилювати тиск на неї.

Нагадаємо, напередодні МЗС Росії оголосив персонами нон ґрата трьох дипломатів з Німеччини, Польщі та Швеції. Кремль звинуватив їх в участі в акції протесту 23 січня на підтримку російського опозиціонера Алексєя Навального. У МЗС Росії стверджують, що такі дії несумісні зі статусом дипломатів.

    Реклама на dsnews.ua