• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

В Європі не підтримали відновлення санкцій проти Ірану

Реклама на dsnews.ua

Німеччина, Франція і Великобританія заявили про незаконність рішення про відновлення санкцій проти Ірану, на якому наполягають США

Вашингтон встановив 20 вересня в якості крайнього терміну для відновлення санкцій проти Ірану, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

У листі до Ради Безпеки ООН європейські країни заявили, що будь-яке рішення про відновлення санкцій ООН буде таким, яке "не має юридичної сили".

"Ми невпинно працювали над збереженням ядерної угоди і зберігаємо прихильність цьому", — заявили представники країн.

Адміністрація президента США поки не прокоментувала рішення європейський союзників.

Відзначимо, в серпні США почали процес активації спірного механізму, спрямованого на відновлення санкцій ООН проти Ірану. Відновлення санкцій також дозволить запобігти зняттю ембарго на звичайні озброєння, яке спливає 18 жовтня 2020 року.

Рада Безпеки ООН відхилила заявку США, пославшись на відсутність консенсусу. Більше десятка країн в СБ вважають цей крок Вашингтона нелегітимним, оскільки президент США Дональд Трамп вивів свою країну з ядерної угоди з Іраном в 2018 році. Однак США наполягають на своєму законному праві ініціювати відновлення санкцій, використовуючи спірну процедуру, звану «snapback».

    Реклама на dsnews.ua