• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В Євросоюзі частково схвалили третю дозу вакцин Pfizer і Moderna

Комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) рекомендував зробити третє (бустерне) щеплення від коронавірусу вакцинами виробництва американських компаній Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в прес-службі європейського регулятора, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Повідомляється, що за даними досліджень, третя доза цих вакцин збільшує здатність виробляти антитіла проти вірусу, який викликає COVID-19, у пацієнтів з трансплантацією органів з ослабленою імунною системою.

При цьому немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла у цих пацієнтів захищає від COVID-19. Але очікується, що бустерна доза підвищить захист, принаймні, у деяких пацієнтів.

"EMA буде продовжувати відстежувати будь-які дані про її ефективність", — йдеться в повідомленні.

Також йдеться про те, що важливо розрізняти третю дозу для людей з ослабленою імунною системою і людей з нормальною імунною системою. Відносно останніх дослідження показали значне підвищення рівня антитіл, коли бустерна доза вводиться приблизно через 6 місяців після другої.

"На підставі цих даних комітет прийшов до висновку, що ревакцинація може розглядатися як мінімум через 6 місяців після другої дози для людей у віці 18 років і старше", — додали в EMA.

Але в той же час уточнюється, що в даний час оцінюються дані по бустерній дозі вакцини Spikevax від Moderna для людей з нормальною імунною системою.

Як повідомляла "ДС", 27 вересня президент США Джо Байден отримав третю (бустерну) дозу вакцини від коронавірусу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua