• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

В Євросоюзі можуть ввести санкції проти Білорусі в кінці місяця, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз може запровадити санкції щодо Білорусі у зв'язку з насильством з боку влади щодо мирних протестів уже в кінці серпня

Про це повідомили в коментарі Reuters неназвані дипломати і європейські чиновники, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Так, у пʼятницю, 14 серпня, міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори щодо Білорусі. Німеччина, Латвія, Литва і Швеція публічно висловилися на користь санкцій, цей курс підтримала і Австрія.

За даними джерел, головним скептиком щодо рішення про санкції є Угорщина. У Будапешті закликали ЄС "продовжувати діалог з Білоруссю і уникати її остракізму". Відзначимо, рішення про введення санкцій вимагає схвалення всіх 27 країн-членів ЄС.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua