• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Євросоюзі поки не змогли узгодити запровадження "COVID-паспортів"

Міністри закордонних справ Європейського союзу у вівторок, 11 травня, зустрілися в Брюсселі для переговорів щодо запровадження "зелених" сертифікатів вакцинації проти коронавірусу, проте не змогли досягти згоди

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

"Європейські міністри закордонних справ зустрілися у вівторок у Брюсселі, щоб обговорити деталі "зеленого сертифіката", який ЄС має намір запровадити в червні, проте в переговорах між Європейською Комісією, законодавцями ЄС та урядами ЄС ще не досягнуто згоди", — пише агентство.

Перемовини були проведені на тлі відкриття низки країн через падіння рівня зараження коронавірусу напередодні сезону літніх канікул.

Міністр з європейських питань Німеччини Майкл Рот заявив журналістам, що сподівається на розвʼязання питання протягом тижнів.

"Це важливо не лише для країн, які залежать від туризму, але для всіх нас: це чіткий сигнал для свободи пересування та мобільності в Європейському Союзі", — сказав Рот у Брюсселі.

"Ми повинні надіслати чіткий сигнал про те, що ми прогресуємо. Це дуже важливо з огляду на літо", — додав він.

Запуск сертифікату вакцинації дозволить вакцинованим, вилікуваним від COVID-19 або особам з негативними результатами тестів, легше пересуватися в межах ЄС, де обмеження пересування вже понад рік негативно впливають на туристичну індустрію.

Як повідомляла "ДС", глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що система сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної інфекції може заробити в Європейському союзі вже у червні.

Кабінет міністрів України готовий до запровадження будь-якої моделі "паспорта вакцинації" від коронавірусу, за допомогою якого стали б можливі поїздки до Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua