• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В Євросоюзі розповіли деталі санкцій за порушення прав людини

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз розробив систему санкцій за порушення в сфері прав людини

Про це сказано в повідомленні Євросоюзу, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Так, санкції можуть бути застосовані проти фізичних осіб, юридичних осіб та організацій як з державного, так і недержавного секторів, які відповідальні за серйозні порушення прав людини, залучені в такі порушення або причетні до них, незалежно від країни.

Санкції Євросоюзу передбачатимуть заборону вʼїзду для фізичних осіб і заморожування активів фізичних і юридичних осіб.

На додачу особам і організаціям в ЄС буде заборонено надавати кошти особам, які опинилися під санкціями — як прямо, так і опосередковано.

Санкційний механізм може застосовуватися за такі злочини, як геноцид, злочини проти людяності і інші серйозні порушення прав людини — застосування тортур, рабство, позасудові страти, довільні затримання і арешти тощо.

"Під дію санкційного механізму можуть потрапити й інші порушення прав людини чи зловживання, якщо вони є широкомасштабними, систематичними та викликають серйозне занепокоєння — як це визначають цілі спільної політики закордонних справ та безпеки, визначені в Угоді про ЄС", — йдеться в повідомленні.

Визначення і зміни списку санкцій уповноважена вносити Рада ЄС — за пропозицією країни-члена або високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

"Сьогоднішнє рішення підкреслює, що просування та захист прав людини залишається наріжним каменем та пріоритетом зовнішніх справ ЄС та відображає рішучий намір ЄС реагувати на серйозні порушення прав людини", — роблять висновок в комюніке.

Як повідомляла "ДС", 2 грудня посли країн Європейського Союзу узгодили механізм санкцій за порушення прав людини.

    Реклама на dsnews.ua