• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Євросоюзі вирішили посилити візовий контроль для іноземців

Реклама на dsnews.ua

Рада Євросоюзу і Європейський парламент узгодили посилення єдиної європейської Візової інформаційної системи (VIS), яка передбачає збір і постійний контроль додаткової інформації для одержувачів усіх віз ЄС

Йдеться в тому числі і про збір нової біометричної інформації, повідомляє "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"У відповідь на мінливі міграційні виклики та ризики у сфері безпеки ЄС покращує свою Візову інформаційну систему, інструмент, що використовується владою для реєстрації всіх охочих отримати короткострокову візу для вʼїзду в Шенгенську зону", — йдеться в повідомленні.

Так, основними цілями поправки до постанови є:

  • подальше посилення безпеки процедури короткострокової візи;
  • включення довгострокових віз і посвідки на проживання в базу даних VIS;
  • забезпечення взаємодії між VIS та іншими відповідними системами і базами даних ЄС.

Згідно з новими правилами, у VIS буде заноситися не тільки інформація про короткострокові візи, але і довгострокові візи та дозволи на проживання. Також в систему буде заноситися скан сторінки з біографічними даними паспорта, що спростить повернення незаконно перебувають громадян третіх країн.

Крім цього, в цілях боротьби з торгівлею дітьми згідно з новою постановою вік для зняття відбитків пальців у дітей буде знижено з 12 до шести років.

Рішення має проміжний характер, для його вступу в силу ще знадобиться ряд юридичних етапів, включаючи остаточне затвердження фінального документа Радою ЄС, тому дата його вступу в силу ще не визначена.

Як повідомляла "ДС", з 1 листопада 2020 українські електронні візи (e-visa) будуть оформлятися за новою процедурою, яку уряд схвалив ще 19 серпня.

    Реклама на dsnews.ua