• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Західній Монголії оголосили безстроковий карантин через спалах "чорної смерті"

Реклама на dsnews.ua
У двох районах західної Монголії оголосили карантин через спалах бубонної чуми

Карантин розпочався 29 червня о 10:00 на невизначений термін, інформує "ДС" з посиланням на CentralAsia.

Відповідно до Національного центру зоонозів (МЦЗ), 27-річний житель сомона Цэцэг в аймаку Ховд був доставлений в лікарню в неділю після того, як з'їв м'ясо бабака. Молода жінка перебуває на лікуванні в критичному стані. Схоже, що вона була в прямому контакті з більш ніж 60 осіб і побічно з більш ніж 400 осіб.

Крім цього пара померла від бубонної чуми в сусідньому західному монгольському аймаку Баян-Өлгий у квітні 2019 року після вживання в їжу сирого м'яса бабака.

Бубонна чума - переважаюча у людини форма чуми, гострого природно-вогнищевого захворювання, що викликається бактерією Yersinia pestis, переносимої паразитуючими на щурах блохами, здатними переходити на людину. Чума належить до особливо небезпечних інфекцій. Жертвами хвороби стали десятки мільйонів людей: за різними оцінками, в середні століття від бубонної чуми загинуло від 30 до 60 % населення Європи.

Чума також називалася "чорною смертю", причиною цього вважають те, що трупи померлих в епідемії 1346-1351 років швидко чорніли і виглядали як би "обвугленими", що наводило жах на сучасників.

Аж до кінця XIX століття чума практично не лікувалася, хоча деякі хворі бубонною чумою видужували спонтанно (летальність при бубонній формі чуми не була стовідсотковою, хоча і сягала 95%. Зараз одужують практично всі хворі, але тільки якщо лікування розпочато вчасно.

    Реклама на dsnews.ua