• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Вагнергейт": Лукашенко заявив, що не видав би бойовиків Україні

Білорусь не видала б Україні терористів ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі, навіть на офіційну вимогу Києва

Олександр Лукашенко зустрівся з представниками російських ЗМІ
Олександр Лукашенко зустрівся з представниками російських ЗМІ / EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав в інтерв'ю російським пропагандистам де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко, повідомив головний редактор «Говорить Москва» Роман Бабаян, який був присутній на зустрічі, передає "ДС".

За словами Бабаяна, Лукашенко розповів подробиці затримання "вагнерівців" на території Білорусі.

"Про ПВК запитали, що це було. Він дуже довго говорив на цю тему. Сенс такий: йому надійшла інформація з кордону між Росією і Білоруссю, що на територію Білорусі заїжджає автобус, в якому сидять 33 людини. Причому вона надійшла від водія автобуса, який, як він сказав, не співробітник спецслужб, не агент, нічого — просто звичайний білорус. І він проявив пильність. Лукашенко сказав спостерігати за цією людиною", — розповів пропагандист.

Після цього Лукашенко звернувся до представників спецслужб з проханням проконтролювати їх переміщення, зазначив Бабаян.

«Наскільки я зрозумів, за дві-три години йому сказав керівник КДБ, що «ми не гарантуємо, що ми зможемо відстежувати дії цього загону». При цьому, говорить, у нас була інформація, що один з них, уродженець Гомельської області, поїхав відвідати своїх рідних. І тільки після цього я дав розпорядження їх затримати. Їх затримали, почали з'ясовувати, хто, навіщо і чому. За його словами, з'явилася інформація про те, що вони мали летіти до Стамбулу. При цьому ми знаємо, що вони їхали по трасі і не звернули в мінський аеропорт, потім вони ці квитки спалили", — цитує пропагандист Лукашенка.

За його словами, Лукашенко розповів, як викликав до себе представників спецслужб, а також звернувся і до України, і до Росії з проханням надіслати прокурорів, але вони не приїхали.

"І тоді я відправив свого сина, який працює радником з безпеки, щоб він приніс вибачення перед цими людьми і запитав, куди вони хочуть виїхати. Вони сказали «ми хочемо в Росію». І, власне, вони поїхали", — передав Бабаян слова Лукашенка.

За словами пропагандиста, Лукашенко зазначив, що Білорусь не видала б цих громадян України, навіть якби влада сусідньої держави вимагала б цього.

Як писала "ДС" 14 серпня Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом з'явилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнер", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї "злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак .

    Реклама на dsnews.ua