• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Вагнергейт" – не внутрішньополітична історія України, — Грозєв

Операція із затримання українськими спецслужбами найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" – геополітична історія

Христо Грозєв;
Христо Грозєв;
Реклама на dsnews.ua

Про це розслідувач Bellingcat Христо Грозєв заявив в інтерв'ю, передає "ДС" із посиланням на "Нову газету".

"Я бачу, що українські журналісти хочуть зробити цю історію внутрішньополітичною. А це не внутрішньополітична історія. Вона, по-перше, крутий трилер. По-друге, вона геополітична. Вона відображає, що відбувається в Європі, між Україною та Росією", — сказав розслідувач.

Крім того, на думку журналіста, розслідування доводить агресивні дії Росії проти України.

"Вона доводить, що зробила Росія, якими були реальні спецоперації Кремля проти України. Тому що у всіх цих дзвінках, а я прослухав понад 300 дзвінків найманців, розповідається, що вони робили в Україні, хто був їхнім начальником, як вони заходили під виглядом ополчення, кому вони підкорялися", – сказав Грозєв.

Він додав, що деякі з найманців приїхали на Донбас під виглядом ополчення, а потім перейшли до ПВК Вагнера і називали себе "музикантами".

Як писала "ДС", європейський парламент та ООН звернулися до Міжнародної розслідувальної групи Bellingcat із проханням поділитися матеріалами розслідування "Анатомія "вагнергейту".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua