• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ватикан розкрив свої активи за кордоном

Ватикан володіє тисячами об'єктів нерухомості, в тому числі і інвестиційної, в престижних районах Лондона і Парижа. І це не включаючи посольств в різних країнах світу

Реклама на dsnews.ua

Інформація міститься в консолідованому фінансовому звіті 2020 року для Святого Престолу і першому публічному бюджеті Управління майна Святого Престолу (APSA), передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

APSA, яке є свого роду бухгалтерією, управляє нерухомістю та інвестиціями, виплачує заробітну плату і діє як відділ закупівель і відділ кадрів.

30-сторінковий бюджет APSA показав, що йому належить 4051 об'єкт нерухомості в Італії і близько 1120 за кордоном, не враховуючи посольства по всьому світу.

Лише близько 14% італійської власності здавалися в оренду за ринковими цінами, тоді як інші здавалися за зниженими, багато з якої — церковним службовцям. Близько 40% об'єктів є інституційними будівлями, такими як школи, монастирі і лікарні.

Документація показала, що APSA володіє інвестиційною нерухомістю в престижних районах Лондона, Женеви, Лозанни і Парижа.

Одна будівля в районі Лондона Південний Кенсінгтон призвело до величезних збитків після того, як було придбано Державним секретаріатом Ватикану в якості інвестиції в 2014 році.

У вівторок у Ватикані стартує судовий процес над 10 людьми в зв'язку з покупкою цього об'єкта, в тому числі над відомим кардиналом. Цим особам пред'явлено обвинувачення у фінансових злочинах, включаючи розкрадання, відмивання грошей, шахрайство, вимагання та зловживання службовим становищем.

Окремий консолідований фінансовий звіт Святого Престолу, опублікований в суботу, показав дефіцит в 64,8 млн євро в 2020 році в порівнянні з дефіцитом в 79,2 млн в 2019 році.

Пандемія COVID-19 сильно вдарила по доходах Ватикану в 2020 році.

Як повідомляла "ДС", 15 червня папа Римський Франциск призначив новим апостольським нунцієм в Україні литовського священика Вісвалдаса Кулбокаса.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua