• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Вбивство Джорджа Флойда: колишнього поліцейського визнали винним по всіх пунктах

Колишнього поліцейського Дерека Шовіна визнано винним за всіма пунктами обвинувачення у вбивстві афроамериканця Джорджа Флойда, яке сталося в Міннеаполісі (США) у травні 2020 року

Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення ухвалив суд присяжних, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

Дванадцять присяжних визнали Шовіна винним за всіма пунктами обвинувачення, тобто у ненавмисному вбивстві. Максимальним покаранням за ненавмисне вбивство другого ступеня є тюремне увʼязнення на термін до 40 років.

Під час суду експоліцейський перебував на волі, оскільки раніше був випущений під заставу. Після оголошення вердикту Шовіна відправили до в’язниці, де він чекатиме остаточного вироку – щодо терміну увʼязнення.

На вирок ексофіцеру відреагував і президент США Джо Байден. "Ніхто не має бути вищим від закону, і сьогоднішній вердикт дає цей посил. Але цього недостатньо. Ми не можемо на цьому зупинятися. Аби добитися реальних змін і реформ, ми можемо й повинні зробити більше, і цим зменшимо ймовірність того, що подібні трагедії повторяться або відбудуться знову", — написав він у Twitter.

Нагадаємо, 25 травня в Міннеаполісі поліцейський Дерек Шовін убив афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання за підозрою у використанні фальшивих грошей. Шовін протягом 9 хвилин тиснув коліном на шию Флойда, внаслідок чого той задихнувся. Вбивство спричинило масові протести, які згодом охопили всю країну та стали причиною руху Black Lives Matter.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua