• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Вбивство Хашоггі: в Саудівській Аравії скасували страту злочинців

Реклама на dsnews.ua

Суд Саудівської Аравії пом'якшив вирок засудженим до смертної кари за вбивство опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі

Всім п'ятьом причетним до вбивства смертну кару замінили на 20 років позбавлення волі, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Вирок суду був пом'якшений після того, як сім'я журналіста вирішила їх помилувати. Однак наречена Хашоггі сказала, що це рішення є "повним знущанням над правосуддям".

Варто відзначити, що саудівське законодавство передбачає можливість скасування смертної кари, якщо родичі жертв офіційно прощають злочинців.

Раніше спецдоповідач ООН Агнес Калламард назвала судовий процес у справі про вбивство Хашоггі "протилежністю правосуддю", заявивши, що Хашоггі став "жертвою навмисної страти", за яку несе відповідальність саудівська держава. За її словами, є переконливі докази того, що високопоставлені посадові особи, в тому числі наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман, несуть індивідуальну відповідальність за загибель журналіста.

Як повідомляла "ДС", журналіст американської газети Washington Post Джамаль Хашоггі зник після того, як зайшов 2 жовтня 2018 року в саудівське консульство в Стамбулі в Туреччині.

19 жовтня Саудівська Аравія визнала вбивство зниклого журналіста. Як заявила генпрокуратура в Ер-Ріяді, в консульстві сталася "бійка", яка привела до смерті журналіста. Раніше турецькі і американські ЗМІ повідомляли, що Хашоггі був убитий спеціальним загоном. У генпрокуратурі Туреччини вважають, що журналіст був задушений, а його тіло розчленували і знищили.

У грудні 2019 року суд Саудівської Аравії засудив п'ятьох обвинувачених в причетності до вбивства Хашоггі до смертної кари.

    Реклама на dsnews.ua