• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Вчені розробили першу ефективну терапію від COVID-19

Група вчених з університетів США і Австралії створили першу в світі експериментальну противірусну терапію прямої дії для лікування COVID-19

Реклама на dsnews.ua

У розробці брали участь фахівці з Інституту здоровʼя Мензиса в Квінсленді при Університеті Гріффіта (Австралія) і з медцентру City of Hope (США), передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У цьому антивірусному підході наступного покоління використовувалася технологія придушення генів РНК, яка називається міРНК (малі інтерферуючі РНК) для прямої атаки на геном вірусу, яка зупиняє реплікацію вірусу, а також ліпідні наночастинки, щоб доставити міРНК в легені — критичний вогнище інфекції.

"Лікування вірусспецифічною міРНК знижує вірусне навантаження на 99,9%", — заявили вчені.

Учені випробували терапію на інфікованих мишах. Зʼясувалося, що таке лікування поліпшило їх виживання і динаміку одужання. Вчені відзначають, що у тих мишей, які вижили і вилікувалися, в легенях не було виявлено жодного вірусу.

Один зі співавторів розробки, професор Кевін Морріс зазначив, що ліки придатні для лікування всіх бетакоронавірусів, як SARS (SARS-CoV-1) і SARS-CoV-2, а також інших нових штамів, які можуть виникнути в майбутньому, тому що терапія націлена на ультраконсервативні області вірусних геномів.

При цьому наночастки стабільні при температурі 4 °C протягом 12 місяців і при кімнатній температурі більше одного місяця. Це означає, що цей агент може бути використаний за відсутності спеціальних умов зберігання.

Відзначимо, в світі підтверджено 164 611 222 випадки зараження коронавірусом. Від ускладнень захворювання померли 3 410 934 особи. Найбільше хворих зареєстровано в США, а померлих — в Бразилії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua