• USD 36.6
 • EUR 39.3
 • GBP 45.3
Спецпроєкти

"Великий" наступ Росії досягає кульмінації. В Москві все більше говорять про контрнаступ українців, — ISW

Провальний "великий" наступ російських військ в Україні досягає кульмінації. На тлі цього в інформаційному просторі РФ все частіше лунають фрази щодо потенційного масштабного українського контрнаступу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

"Великий" російський весняний наступ досягає кульмінації, а інфорпростір РФ, схоже, реагує на сповільнення російських операцій і можливість України повернути ініціативу із значним занепокоєнням", — розповіли фахівці.

Аналітики зазначають, що заступник голови ради безпеки РФ Дмітрій Медведєв 24 березня заявив, що в генштабі знають про підготовку Києва до наступальних дій і розглядають власні рішення та відповіді для підготовки до контрнаступу України.

Своєю чергою, як мовиться у звіті, відомий російський мілблогер розповів, що українці поширюють дезінформацію про плани нападу на Білгородську область, щоб відтягнути війська РФ до прикордонних районів і дозволити українським силам атакувати інші ділянки фронту.

Водночас, інформують у ISW, ще один мілблогер попередив, що ЗСУ, ймовірно, спробують розпочати контрнаступ до того, як російська оборонно-промислова база отримає можливість збільшити виробництво та зміцнити потенціал РФ для захисту.

Окрім цього, в Інституті вивчення війни пояснили, що російському військовому командуванню "потрібно буде перекинути значну кількість сил на лінію фронту, щоб або запобігти кульмінації, або розпочати відновлення наступальних операцій".

Ключові висновки ISW:

 • Повідомляється, що маріонетка Кремля Сергєй Аксьонов створив в окупованому Криму приватну військову компанію.
 • Президент РФ Владімір Путін провів нараду з радою безпеки, ймовірно, щоб показати себе справжнім і ефективним лідером військового часу.
 • Російські війська вели обмежені атаки на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна.
 • Генштаб України виправив заяву від 23 березня про відхід російських військ із тимчасово окупованої Нової Каховки.
 • Російська окупаційна влада оголосила про створення проросійського мілітаристського молодіжного руху, спрямованого на "промивання мізків" дітям.
 • Російський уряд ухвалює нові заходи для пожвавлення та усунення корупції, млявості та опору в оборонно-промисловій базі Росії
 • Міністерство оборони Великої Британії 24 березня повідомило, що щонайменше 1 000 російських військовослужбовців, які тренуються на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бересті (Білорусь), передислоковано до Росії.
Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua