• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Великобританія порушила Brexit-угоду, розпочато розслідування, — Єврокомісія

Європейська комісія направила Великобританії офіційне повідомлення про порушення Сполученим Королівством угоди про вихід зі складу Євросоюзу щодо Протоколу по Північній Ірландії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Європейська Комісія надіслала лист формального повідомлення Великій Британії за порушення змістовних положень Протоколу по Ірландії та Північній Ірландії, а також зобов’язань доброї волі відповідно до Угоди про вихід. Це позначає початок формального процесу розслідування проти Великої Британії. Це вже другий випадок за шість місяців, коли уряд Великої Британії вдається до порушення міжнародного законодавства», — йдеться в повідомленні.

Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович зазначив, що дотримання Протоколу є єдиним шляхом для захисту Brexit-угоди, а також можливістю зберегти мир і стабільність, уникнути створення жорсткої межі в Ірландії і підтримати єдність Спільного ринку ЄС.

«ЄС і Велика Британія погодили цей протокол разом. Тож і виконувати його ми маємо разом. Односторонні рішення та порушення міжнародного права з боку Великої Британії вражає саму мету цього документа та підриває довіру між нами. Велика Британія має належним чином імплементувати його (Протокол – ред.), якщо ми прагнемо досягти наших цілей», — зазначив представник ЄК.

На цьому етапі у Великобританії є один місяць, щоб дати відповідь на офіційний лист ЄС.

Відзначимо, протокол по Ірландії та Північній Ірландії був узгоджений між ЄС і Великобританією 1 лютого 2020 року, і був визнаний сторонами як інтегральна частина Угоди про вихід Великобританії з ЄС.

Як писала "ДС", 24 грудня 2020 року Великобританія і ЄС таки підписали історичну торговельну угоду, яка регулюватиме відносини після виходу країни з союзу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua