• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Угорщина слідом за Росією вирішила прописати в Конституції, що мати — це тільки жінка, а батько — лише чоловік

Реклама на dsnews.ua

Парламент Угорщини прийняв поправки до Конституції країни, що обмежують право одностатевих пар усиновлювати дітей

За прийняття поправок, схвалених урядом, проголосували 134 депутати, ще 45 виступили проти, а п'ятеро утрималися, передає "ДС" із посиланням на Hungary Today.

Парламентарії підтримали поправку про те, що матір'ю дитини може бути тільки жінка, а батьком — тільки чоловік. Інша поправка захищає право дитини ідентифікувати себе зі своєю статтю при народженні, а також зобов'язує батьків виховувати дітей відповідно до «ідентичності, що відповідає вимогам Конституції, і християнської культури Угорщини».

Парламент Угорщини також вирішив, що тільки подружні пари можуть всиновлювати дітей. Одиноким людям потрібно отримувати дозвіл від міністра у справах сім'ї Каталін Новак, яка виступає за традиційну модель сім'ї.

Угорщина ніколи не дозволяла одностатеві шлюби, але допускала цивільні союзи. Крім того, у ЛГБТ-пар була можливість усиновити дитину, якщо один із партнерів подавав відповідну заяву як самотня людина.

У правозахисній організації Amnesty International назвали інцидент «темним днем» для ЛГБТ-спільноти в Угорщині і прав людини. Глава організації Transgender Europe Мазен Девіс закликав президента Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйен звернути увагу на обмеження прав ЛГБТ-людей.

Нагадаємо, раніше в Росії закріпили в Конституції норму, згідно з якою сім'я — це виключно союз чоловіка і жінки.

    Реклама на dsnews.ua