• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Угорщина виступила проти планів ЄС з військової підтримки України на 20 млрд євро, — ЗМІ

Угорщина виступила проти спроби Європейського Союзу створити довгостроковий фонд обсягом до 20 млрд євро для підтримки української армії

Фінансування
Угорщина виступила проти планів ЄС з військової підтримки України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", передає "ДС".

Витання цитує публікацію Politico: у ній йдеться, що 20 липня міністри закордонних справ зустрілися в Брюсселі та вперше обговорили пропозицію, яка передбачає виділення щонайменше 5 млрд євро на рік протягом наступних 4 років для покриття витрат країн ЄС на купівлю та пожертвування зброї для України та навчання українських військ.

Але під час зустрічі Угорщина заявила, що вона буде заперечувати проти цього плану, доки Україна не вилучить угорський банк OTP зі свого списку "спонсорів війни".

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що до цього Будапешт не схвалить виділення коштів для Європейського фонду миру, який Брюссель використовує для підтримки поставок зброї в Україну.

"Ми не можемо вести переговори щодо нових фінансових зобов’язань за Європейським фондом миру, доки не буде вирішено питання OTP", — сказав він.

ЄС виділив близько 4 мільярдів євро для фонду після вторгнення РФ в Україну. Але у Брюсселі хочуть створити стабільніше джерело грошей, щоб уникнути необхідності постійно вести складні розмови про поповнення фонду.

Як писала "ДС", США 20 липня запровадили нові санкції проти Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua