• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Верховний суд Польщі відмовився переглядати підсумки виборів за скаргою опозиції

Реклама на dsnews.ua

Верховний суд Польщі залишив без розгляду скаргу від опозиційного блоку "Громадянська коаліція" по виборах президента країни

Про це повідомляють місцеві ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

На думку Верховного суду Польщі, скарга опозиції не стосувалася процесу голосування і визначення його результатів. Також представник суду заявив, що опозиція не надала належних доказів на підтвердження своїх тверджень і додав, що зміст скарги опозиції виходить за межі положень виборчого кодексу.

Мова йде про скаргу, подану 16 липня представниками найбільшого опозиційного блоку Польщі — "Громадянська коаліція". Вони вимагали визнати недійсними президентські вибори. У скарзі також наведено показання близько двох тисяч виборців, які повідомляють про проблеми з реєстрацією на виборах, запізнілий надходженні виборчих документів та перешкоди при голосуванні за кордоном.

Як зазначив лідер провідної в блоці партії "Громадянська платформа" Борис Будка, на виборах були порушені принципи рівності і загальності. Він заявив, що "весь державний апарат" підтримував Дуду, чим порушив чинні норми права.

Нагадаємо, у першому турі виборів президента Польщі переміг Анджей Дуда з результатом 43,50% голосів. У другому турі, який відбувся 12 липня, перемогу також здобув Дуда з результатом 51,03%. Його опонент Рафал Тшасковский заручився підтримкою 48,97% виборців.

    Реклама на dsnews.ua