• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Вибори у Чехії: ліберали домовилися про коаліцію без участі чинної влади

Представники ліберальних блоків Spolu та Партії Піратів і STAN у суботу уклали меморандум про готовність створити коаліцію в новому парламенті та сформувати уряд і відмовились об'єднуватись з іншими силами, зокрема з представниками чинної влади

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Novinky, передає "ДС".

Партії домовилися звернутися до президента Мілоша Земана з проханням доручити формування уряду Петру Фіалі, лідеру блоку Spolu, що набрав найбільше голосів на виборах — 27,79%.

За словами Фіали, меморандум містить також зобов’язання кожної з п’яти партій, що входять до ліберальних блоків (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Партії Піратів і STAN) не вести перемовини про об’єднання з іншими силами.

Перед тим чинний прем’єр Чехії Андрей Бабіш, лідер партії ANO, що посіла друге місце з 27,12% голосів, заявив, що звернеться до блоку Spolu з пропозицією перемовин про коаліцію.

Петр Фіала повідомив, що проситиме президента Земана про зустріч у понеділок. Вже відомо, що у неділю відбудеться зустріч Земана з Бабішем.

Нагадаємо, результати парламентських виборів у Чехії стали сенсаційними, оскільки партія Бабіша, всупереч прогнозам, поступилася блоку Spolu, а комуністи вперше в історії сучасної Чехії не подолали 5% бар’єр і не проходять у парламент. 

При цих результатах виборів гарантованою вважають коаліцію ліберальних партій (Spolu, Партія Піратів та STAN), що матимуть 108 голосів у парламенті з 200 місць. Проте формування нового уряду може ускладнити позиція президента Мілоша Земана, якому за конституцією належить право вносити подання на формування уряду. Земан заявив, що хоче доручити формування уряду лідеру партії-переможниці – а отже чинному прем'єру Андрею Бабішу, адже переможець виборів Spolu є політичним блоком, а не партією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua