• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Вибори в Німеччині: екзитполи зберегли інтригу

На парламентських виборах в Німеччині екзитполи показують приблизно однакову підтримку Соціал-демократичної партії (СДПН) і Християнсько-демократичного Союзу (ХСС)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Обидва екзитполи показали, що кожну політичну силу підтримує близько чверті виборців, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Опитування, проведене на виході з дільниць на замовлення мовника ARD, прогнозує, що обидва лідери отримують по 25% голосів. Інше опитування, проведене на замовлення ZDF, дає соціал-демократам 26%, а блоку соратників Меркель 24%. При цьому жодне з цих опитувань не враховує бюлетені, надіслані поштою, що може додатково вплинути на розклад голосів.

Як і очікувалося, ці результати означають суттєве падіння рейтингів однопартійців Меркель в порівнянні з минулими виборами (тоді вони отримали 32,9%) і зростання підтримки СДПН (було 20,5%)

Третю сходинку в обох опитуваннях займають "Зелені". Їм прогнозують 14,5-15%, істотно вище ніж на виборах 2017 (було 8,9%). Ця партія, як відомо, обіцяла не допустити запуску "Північного потоку-2".

Впали рейтинги праворадикалів AfD (Альтернатива для Німеччини), які 4 роки тому були на третій позиції. Зараз вони за опитуванням ARD поділяють четверте місце з Вільною демократичною партією, маючи 11%, а за прогнозом ZDF є лише п'ятими з результатом 10,1%.

Також очікується, що в парламент проходить партія "Ліві" з 5% підтримки — майже вдвічі менше, ніж на минулих виборах.

Як повідомляла "ДС", 26 вересня в Німеччині проходять парламентські вибори. Чинний канцлер ФРН Ангела Меркель не висунула свою кандидатуру на цих виборах, тому покине пост після формування нового уряду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua