• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Вибух у Бейруті: Пентагон не виключає версію про атаку

Реклама на dsnews.ua

США поки не можуть назвати однозначну причину вибуху в столиці Лівану Бейруті, однак не виключають версію атаки

Про це заявив глава Пентагону Марк Еспер в ефірі телеканалу Fox News, інформує "ДС".

"Ми досі не знаємо, що сталося. У перший день президент Трамп абсолютно правильно припустив, що це могла бути атака … З кожним днем ми дізнаємося все більше і більше. Я вчора, наприклад, вважав, що те, що сталося, більше схоже на нещасний випадок", — сказав Еспер.

За його словами, США скоро направлять до Лівану три військово-транспортні літаки C-17 з продовольством і медикаментами.

Він запевнив, що Пентагон "зробить все можливе для надання гуманітарної допомоги".

Увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Станом на вечір 9 серпня кількість жертв зросла до 220, поранення отримали понад 5 тисяч осіб.

За даними МВС та Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала аміачна селітра, яка зберігалася на складі в порту. До вибуху призвела пожежа в районі складу, в якому зберігалися тонни нітратів. Згодом зʼявилася інформація, що аміачна селітра, яка здетонувала в порту Бейрута, була конфіскована у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

За декілька діб після вибуху в Бейруті тисячі ліванців вийшли на вулиці з антиурядовими протестами, під час яких постраждали понад 700 осіб.

    Реклама на dsnews.ua