• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Вибух у Бейруті: ЗМІ опублікували підсумки попереднього розслідування причин

Реклама на dsnews.ua

Попереднє розслідування причин вибухів у столиці Лівану, у середу, 4 серпня, виявило, що до них призвели бездіяльність і халатність у зберіганні вибухонебезпечних матеріалів

Про це обізнане офіційне джерело, близьке до розслідування, повідомило інформагенції Reuters, передає "ДС".

Так, джерело повідомило, що питання безпеки зберігання селітри розглядали кілька комітетів, але вони так і не видали указ про утилізацію цього легкозаймистого матеріалу. У видання є інформація, що за 6 місяців до вибуху було попередження, що зберігання цих речовин закінчиться трагедією.

Генеральний директор ліванської митниці зазначив, що митниця відправила в судові органи шість документів, щоб перемістити селітру, але не отримала від них відповіді.

За даними Reuters, ліванська митниця в 2016 і 2017 роках просила через суд морську адміністрацію перемістити або схвалити продаж нітрату амонію, для того, щоб гарантувати безпеку порту.

Нагадаємо, увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Губернатор Бейрута вже порівняв вибух з ядерним бомбардуванням Хіросіми і Нагасакі. У ліванському МОЗ повідомили про десятки загиблих і понад чотири тисячі постраждалих, проте дані постійно коригуються.

За даними МВС країни, причиною вибухів стала аміачна селітра, яка зберігалася на складі в порту. До вибуху призвела пожежа в районі складу, в якому зберігалися тонни нітратів. Згодом з'явилася інформація, що аміачна селітра, яка стала причиною вибуху в Бейруті, була конфіскована у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

Вибух у Бейруті залишив близько 300 тисяч людей бездомними, завдані збитки оцінюються у понад $3 млрд.

В результаті трагедії також постраждали декілька громадян України

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 5 серпня, заявив, що країна готова надати допомогу Лівану в ліквідації наслідків вибухів.

    Реклама на dsnews.ua