• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Вибухи в Бейруті: Інтерпол розшукує причетних росіян

Реклама на dsnews.ua

Інтерпол оголосив у розшук двох громадян Росії і одного громадянина Португалії у справі про вибухи в порту Бейрута в серпні 2020 року

Про це повідомляє агентство AAP, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За даними ліванських ЗМІ, розшукують власника судна Rhosus Ігоря Гречушкіна і капітана судна Бориса Прокошева, на якому в Ліван в 2013 році було перевезено 2750 тонн нітрату амонію.

Також Інтерпол оголосив у розшук громадянина Португалії Жоржі Мануеля Нету Морейру, який будучи трейдером амонію, в 2014 році здійснив візит до складу порту, де зберігалися матеріали, і оглядав вантаж.

Відзначається, що мова йде саме про запит Інтерполу, який не вимагає арешту зазначених осіб.

Як повідомляла " ДС ", увечері 4 серпня 2020 року в порту Бейрута пролунали два потужні вибухи. Внаслідок руйнувань понад 300 тисяч жителів столиці Лівану залишилися без даху над головою. Губернатор Бейрута Марван Аббуда заявив, що збитки від вибуху в порту може досягти $15 млрд.

За попередніми розрахунками, сила вибуху прирівнювалася до детонації 1500 тонн тротилу.

Всього загинули 220 осіб, постраждали понад 7 тисяч людей. Серед загиблих є громадянин України.

За даними МВС і Служби безпеки Лівану, причиною вибухів став пожежа в районі складу, де зберігалися 2750 тонн аміачної селітри. Згодом з'явилася інформація, що нітрати, які здетонували в порту, були конфісковані в 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

Влада Лівану визнала, що до катастрофи призвели корупція і зневага виконанням службових обов'язків з боку посадових осіб.

    Реклама на dsnews.ua