• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Відмова була політичною": регулятор ЄС спростував ризик тромбозу від COVID-вакцини AstraZeneca

Агентство Європейського союзу з лікарських засобів спростувало підвищений ризик появи тромбозу після застосування вакцини від коронавірусу розробки Oxford/AstraZeneca

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила виконавчий директор Агентства Емер Кук, передає "ДС" з посиланням на Sky News.

Вона зазначила, що регулятор проводить індивідуальну оцінку інцидентів і, як очікується, завершить її в четвер, 18 березня.

"Я також хочу підкреслити, що в даний час немає жодних свідчень того, що вакцинація викликала ці стани (утворення тромбів)... Кількість тромбоемболічних подій у вакцинованих людей, не вище, ніж у населення в цілому", — підкреслила Кук, зазначивши, що позитивний ефект від використання цієї вакцини переважує можливі ризики.

Вона сказала, що в клінічних випробуваннях вакцини брали участь як вакциновані люди, так і люди, які одержували плацебо. Випробування показали дуже невелику кількість випадків утворення тромбів, що вказує на те, що це не має нічого спільного з вакциною.

«Що ми знаємо напевно в даний час з реальних даних, так це явний вплив вакцини на громадське здоров'я — набагато менше випадків, госпіталізацій і смертей від коронавірусу серед тих, хто був вакцинований», — додала Кук.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що «немає жодних причин» зупиняти вакцинацію препаратом AstraZeneca.

У Франції також заявили, що очікується відновлення вакцинації цим препаратом.

Крім того, генеральний директор італійського агентства з лікарських засобів Нікола Магріні сказав в коментарі щоденній газеті La Repubblica, що, на його думку, рішення про припинення вакцинації препаратом AstraZeneca було «політичним». Він сказав, що це безпечно, і співвідношення користі і ризику від цієї вакцини було «дуже позитивним».

Як писала "ДС", низка країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів.

Виробник AstraZeneca Plc запевнив, що аналіз даних про безпеку людей, щеплених вакциною COVID-19, не показав жодних доказів підвищеного ризику утворення тромбів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua