• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Віртуальний саміт лідерів країн ЄС пройде на цьому тижні

Реклама на dsnews.ua

Президент Європейської Ради Шарль Мішель направив лідерам країн-членів Європейського Союзу запрошення на переговори, які мають відбутися в найближчий четвер, 21 січня, в форматі відеоконференції

Про це повідомляє пресслужба Євроради, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Хочу запросити вас до участі у наступній відеоконференції з боротьби проти COVID-19 у четвер 21 січня о 18:00. Рівень інфікування у Європі та поява нових, заразніших штамів вірусу вимагає максимальної обережності. Перспектива вакцинації дає надію, але ми маємо зберігати пильність, продовжувати наш підхід до тестування та відстеження контактів, дозволяючи при цьому транскордонний рух в Євросоюзі», — йдеться в листі.

За словами Мішеля, головною метою цієї зустрічі є узагальнення та обмін кращим досвідом у протидії коронавірусу. При цьому актуальним питанням залишається вакцинація.

«Прискорення вакцинації в ЄС є нашим абсолютним пріоритетом. Я запрошу Єврокомісію викласти дані про стан вакцинації, а також про подальше збільшення виробництва та рівний доступ до вакцин. Країни-члени зможуть поділитися досвідом в імплементації кампаній щеплення», — зазначив президент Євроради.

Ще однією темою для дебатів, за його словами, стане питання про сертифікати вакцинації, відпрацювання спільних підходів і узгодження обставин, в яких такі сертифікати можуть застосовуватися.

Учасники зустрічі також обговорять співпрацю з третіми країнами в забезпеченні вакцинами, які мають вважатися глобальним суспільним надбанням.

Як повідомляла "ДС", Великобританія прийме саміт Великої сімки 11-13 червня.

    Реклама на dsnews.ua