• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Вірус, схожий на COVID-19, зберігався в лабораторіях Уханя з 2013 року, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Зразки вірусу з Уханьского інституту вірусології, які надійшли туди ще в 2013 році, дуже схожі на коронавірус COVID-19

Про це пише видання Sunday Times, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Так, учені в 2013 році відправили заморожені зразки вірусу в лабораторію Уханя з колишнього мідного рудника в провінції Юньнань, який кишів кажанами. Вірус був виявлений після того, як шість осіб, які очищали там фекалії, захворіли тяжкою пневмонією.

Троє з них померли, і найбільш вірогідною причиною був коронавірус, переданий від кажана, повідомило видання з посиланням на медика, керівник якого працював у відділенні невідкладної допомоги, яке лікувало чоловіків. Цей же рудник згодом був вивчений експертом з коронавірусів Ши Чженлі, і вірус виявився схожим на SARS, який був виявлений у кажанів в Ухані.

Ши описала COVID-19 у газеті за лютий 2020 року, сказавши, що він на 96,2% схожий на зразок коронавіруса RaTG13, отриманий в Юньнані в 2013 році. Видання зазначає, що RaTG13 "майже точний" вірус, який був знайдений в покинутій шахті.

Вчений попереджає, що коронавірус - лише вершина айсберга

Відмінності між зразками можуть відображати еволюційну дистанцію протягом десятиліть, стверджують незгодні вчені, яких цитують у статті. The Sunday Times повідомила, що лабораторія Уханя не відповіла на її питання.

На сьогодні у світі коронавірусом захворіли 11 317 637 осіб, з яких 531 729 - померли.

    Реклама на dsnews.ua