• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Вірусне відео з бійкою президента Гвінеї пов'язали з проблемами COVID-фонду України

Реклама на dsnews.ua

У Мережі активно поширюється відео, на якому, як стверджується, президент Гвінеї Альфа Конде накинувся на міністра праці країни з кулаками. Причиною нападу нібито стало нецільове використання коштів фонду, призначеного для боротьби з коронавірусом

Відео з чорношкірими чоловіками в ділових костюмах швидко набуло "вірусної" популярності, пише "ДС".

На записі зафіксовано, як один кремезний чоловік кидається з кулаками на іншого, який поступається йому у зрості, вазі й довжині рук. "Жертва" намагається втекти, але їй це не вдається. При цьому розбороняти забіяк ніхто не поспішає.

У підписі до ролика, який спочатку було опублікованому в Twitter, говориться, що в рукопашну нібито кинувся президент Гвінеї, 82-річний Альфа Конде. Зазначається, що таким чином він вирішив провчити недбайливого міністра праці, зокрема, за неправильне використання коштів, виділених на боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу.

Втім, багато користувачів мікроблогу засумнівалися в тому, що на відео лідер Гвінеї. Більш того, вони відзначають, що запис міг бути зроблений зовсім не у Гвінеї, та й "здоровань-агресор" ніяк не виглядає 82-річним дідом.

"Це НЕ президент жодної з трьох Гвінеї (окрім Гвінейської Республіки на Африканському континенті також є Гвінея-Бісау та Екваторіальна Гвінея, — прим. "ДС"). Що за вірусна нісенітниця пішла по соцмережах, а ви вірите?" — ставить питанням журналіст Станіслав Натанзон.

Також наголошується, що активні вкидання в Мережу можуть бути повʼязані з майбутніми виборами у Гвінеї. Як відомо, Альфа Конде вирішив знову балотуватися, що викликало протести в країні, в якій за офіційними даними проживає понад 12 млн осіб.

Розтрата коронавірусного фонду обʼєднує континенти

Хоч би що там було, але "гвінейське" відео виявило куди більшу проблему, ніж просто "нестатутні" відносини африканських чиновників, а саме — розтрату "коронавірусних" фондів.

Очевидно, що популярність ролика почасти обумовлена невдоволенням жителів багатьох країн тими заходами, які влада вживає для недопущення поширення інфекції COVID-19. Особливе занепокоєння громадян викликає нецільове використання коштів з фондів, призначених для боротьби із "заразою". Занепокоєння й обурення настільки сильні, що люди охоче вітають рукоприкладство стосовно недбайливих чиновників.

Проблема, до речі, актуальна і для України. Про це нагадав народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко.

"Це не якийсь "махач" на вулиці. На відео президент Гвінеї бʼє по морді міністра охорони здоровʼя, тому що чиновник не за призначенням використовував кошти з Фонду на боротьбу з коронавірусом. Що у нас?! У нас, навпаки, міністр охорони здоровʼя Максим Степанов дозволив гроші з коронафонду витратити на "велике будівництво", нуль гривень витратив на закупівлю апаратів ШВЛ, обдурив лікарів з доплатами за ризик і за це очолив список "слуг народу" до Одеської обласної ради", — написав Гончаренко сьогодні у себе в Telegram і оприлюднив згаданий вище ролик.

Раніше стало відомо, що з фонду по боротьбі з коронавірусною інфекцією на будівництво і ремонт доріг в Україні було витрачено 35 млрд гривень. Пояснюючи таке використання коштів, у провладній фракції "Слуга народу" заявили, що по хорошій дорозі "легше доставити інфікованого в лікарню".

Тим часом наприкінці серпня в Кабінеті міністрів визнали, що у фонді боротьби з коронавірусом з 64,7 млрд гривень, які були закладені в ньому із самого початку, "вже не залишилося ні копійки".

    Реклама на dsnews.ua