• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Війна за Карабах: прем'єр Вірменії не виключив використання російської військової бази

Реклама на dsnews.ua

В ході збройного конфлікту через Нагірний Карабах між Єреваном та Баку може бути задіяний потенціал російської військової бази на території Вірменії

Про це на зустрічі з російськими журналістами в Єревані в середу, 30 вересня, заявив премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"У конкретних ситуаціях потенціал бази повинен використовуватися", — сказав він

За його словами, на даному етапі широкомасштабної війни в зоні карабахського конфлікту "не сформувалася необхідність використання потенціалу".

"Але у нас непередбачувана ситуація і ніхто точно не може передбачити подальший розвиток", — зазначив Пашинян.

Він також заявив, що Вірменія не вважає за можливе проведення тристоронньої зустрічі з азербайджанської та російською сторонами з питання карабахського врегулювання.

"Під час інтенсивних військових дій не дуже доречно говорити про саміт Вірменія-Азербайджан-Росія. Для переговорів потрібна відповідна атмосфера і умови", — підкреслив премʼєр.

За його словами, Вірменія завжди була готова до мирного врегулювання карабаської проблеми.

"Але це не означає, що Вірменія або Карабах готові до вирішення питання на шкоду своїх національних інтересів і безпеки", — зазначив Пашинян.

Як писала "ДС", 27 вересня після початку масштабних боїв в зоні карабаського конфлікту військовий стан і загальна мобілізація були оголошені в Нагірному Карабасі та Вірменії. В Азербайджані, який назвав наступальну операцію по всій лінії фронту відповідною реакцією на обстріли своїх позицій, військовий стан і комендантська година були введені з 28 вересня.

Президент Нагірного Карабаху Араік Арутюнян визнав втрату деяких позицій в напрямку Талиша і на півдні невизнаної республіки. На тлі загострення конфлікту премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про необхідність обговорити питання визнання незалежності Нагірного Карабаху.

    Реклама на dsnews.ua