• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Військові США прибули у Молдову - на навчання

Військові двох країн відпрацьовуватимуть тактики реагування, необхідні для гарантування безпеки громадян Молдови в разі виникнення надзвичайних ситуацій

Реклама на dsnews.ua

У Кишиневі приземлився літак C-17 Національної повітряної гвардії Північної Кароліни з американськими військовослужбовцями на борту для підтримки навчань "Щит миру", йдеться у повідомленні посольства США у Молдові, пише "ДС".

За даними дипломатичного відомства, 35 військовослужбовців зі складу гвардії Північної Кароліни та ВПС США у Європі у співпраці з міністерствами Молдови "відпрацьовуватимуть тактики реагування, необхідні для гарантування безпеки громадян Молдови в разі виникнення надзвичайних ситуацій".

Крім того, відомо, цей літак доставив медичне обладнання, яке буде передано міністерству оборони Молдови в рамках американської допомоги.

"Сполучені Штати пишаються своєю співпрацею з урядом і народом Молдови в прагненні до створення демократичного, квітучого і безпечного майбутнього", – сказано у повідомленні посольства.

Проросійські активісти оголосили про створення політичної коаліції напередодні виборів президента Молдови, запланованих на 20 жовтня. Анонсована в Москви коаліція була організована під егідою заочно засудженого за шахрайство молдовського олігарха-втікача Ілана Шора, який став неофіційним лідером опозиції.

Після російського вторгнення в Україну Шор регулярно мобілізував своїх послідовників проти проєвропейського уряду, організовуючи демонстрації в Молдові на тлі загострення напруженості між Москвою та Кишиневом. Росія має 1 500 солдатів, які базуються в Придністровʼї, вузькій смужці землі між Молдовою та Україною, яка відокремилася в 1992 році після короткого конфлікту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua