• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Військовий конфлікт в Ефіопії: 400 тисяч людей голодують

Близько 400 тисяч осіб голодують і ще майже 2 мільйони – на межі голоду через військовий конфлікт в ефіопському регіоні Тиграй

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив очільник гуманітарної організації ООН Рамеш Раджасінгем, передає "ДС" з посиланням на AP.

Зазначається, що число людей, що наразі голодують, збільшилося з 350 до 400 тисяч. Рамеш Раджасінгем сказав, що ситуація в Тиграї "різко погіршилася" за останні 2,5 тижні, пославшись на "тривожне зростання відсутності продовольчої безпеки і голод через конфлікт".

Крім того, 1,8 млн людей перебувають на межі голоду.

У переважно сільськогосподарському Тиграї вже виникла проблема з продовольчою безпекою на тлі спалаху сарани.

У Тиграї проживають близько 6 млн людей.

Відзначимо, у листопаді 2020 року в Тиграї розпочалася війна між владою Ефіопії і правлячою в Тиграї партією "Народний фронт звільнення Тиграю". Бойові дії призвели до загибелі тисяч людей, понад два мільйони людей були змушені покинути свої домівки.

11 червня в ООН повідомляли, що в період з травня по червень 2021 року 350 тисяч осіб жили в "важкій кризі" в Тиграї, а також в сусідніх Амхарі і Афарі. Продовольча ситуація в регіоні досягла рівня "катастрофи", яку визначають як голод і смерть невеликих груп людей, що проживають на великих територіях.

28 червня уряд Ефіопії оголосив про негайне одностороннє припинення вогню в Тиграї. Перемир’я оголосили у зв’язку з аграрним сезоном, який триватиме до кінця вересня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua