• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Влада Лісабону "злила" посольству РФ особисті дані прихильників Навального

Мер Лісабону Фернандо Медіна публічно вибачився після того, як стало відомо, що влада міста передала особисті дані учасників акції на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального посольству РФ у Португалії

Реклама на dsnews.ua

По суті, міська влада повідомила росіянам особисті дані учасників акції, інформує "ДС".

Згідно з португальським законодавством, учасники акції на підтримку Навального подали до мерії контактні дані кількох організаторів. Ці дані потім передали до поліції, пише Publico.

Троє організаторів акції протесту звернулися до міської ради з проханням провести демонстрацію перед будівлею посольства РФ у Лісабоні. Вони надали різні особисті дані, зокрема імена, адресу проживання тощо. Згодом португальським ЗМІ стало відомо, що мерія відправила ці дані російському посольству.

"Сумна з усіх боків помилка, якої не мало статися: у посольство були передані дані особистого характеру", — сказав Медіна.

Він додав, що особисто розмовляв з організаторами події, виправдовуючи інцидент тим, що ця інформація була передана бюрократичним шляхом в організацію, перед якою планувалося проведення демонстрації, тобто до посольства РФ.

"Це була бюрократична помилка. У цьому випадку інформація не могла та не мала передаватися", — сказав мер португальської столиці.

Раніше президент Португалії Марсело Ребело де Соуза також заявив, що вважає обмін даними активістів з владою РФ "прикрою помилкою", зазначає Укрінформ.

Як писала "ДС", на початку червня Московський міський суд визнав Фонд боротьби з корупцією та Фонд захисту прав громадян, засновником яких є лідер російської опозиції Олексій Навальний, а також громадський рух "Штаби Навального" екстремістськими організаціями.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua