• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Влада РФ виявила неповагу до громадянського суспільства, - речник ЄС

Європейський Союз засуджує дії російської влади, спрямовані на утиски громадянських свобод та обмеження діяльності громадських організацій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві речника ЄС, яка оприлюднена Європейською службою зовнішніх дій, інформує "ДС".

"Останні рішення офісу російського генерального прокурора включити до переліку "небажаних" кілька громадських організацій, в тому числі зареєстровану у Празі Společnost Svobody Informace (Свобода інформаційного суспільства) є ще одним підтвердженням неповаги російської влади до живого та незалежного громадянського суспільства. Жодна з цих організацій не заслуговує на таке ставлення. Європейський Союз раз за разом засуджує російське законодавство про "небажані організації" та "іноземних агентів". Обидва закони суперечать міжнародним зобов’язанням Росії у сфері прав людини", — йдеться у документі, який цитує Укрінформ.

Речник наголосив, що ЄС повністю підтримує діяльність неурядових організацій, які сприяють розвитку транскордонного взаєморозуміння та покращенню відносин між країнами. У звʼязку з цим Євросоюз закликає російську владу переглянути прийняті рішення та сприяти розвитку контактів між людьми на користь Росії та ЄС.

Нагадаємо, 24-25 червня під час саміту у Брюсселі лідери країн ЄС провели стратегічну дискусію щодо подальших відносин з Росією та констатували, що вони перебувають на негативній спіралі.

Глави держав та урядів ЄС погодилися будувати відносини з РФ на основі 5 принципів, визначених ще у 2014 році, один з яких передбачає продовження підтримки громадянського суспільства в Росії.

30 червня посли країн Європейського Союзу погодили введення економічних санкцій щодо Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua