• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Влада міста в Польщі розірвала відносини з Тернополем через стадіон Шухевича (ДОКУМЕНТ)

Мерія міста Замостя в Польщі після звісток про перейменування стадіону заявила про розрив партнерських відносин із Тернополем

Стадіон імені Романа Шухевича в Тернополі
Стадіон імені Романа Шухевича в Тернополі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві влади Замостя, передає "ДС" із посиланням на документ.

"З великим сумом констатуємо факт, що 5 березня депутати ради Тернополя назвали міський стадіон іменем Романа Шухевича — керівника УПА, відповідального за звірячі вбивства польського населення в 1943-44 роках", — написали на сайті міської влади.

Там уточнили, що вбивства нібито відбувалися на Волині, Тернопільщині, Галичині та в сучасній Івано-Франківській області.

Міська влада Замостя заявила, що змушена зупинити співпрацю з Тернополем щодо низки проєктів. Зокрема, зупиняють фінансування проєкту "Спільна історія Тернополя і Замостя", на який Польща збиралася виділити майже 70 тисяч євро.

Як повідомляла "ДС", Тернопільська міська рада 5 березня прийняла рішення про присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича.

Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон заявив, що засуджує це рішення. У МЗС України зазначили, що дискусії в сфері збереження національної пам'яті повинні проходити на рівні істориків, а дипломатам слід працювати над зміцненням відносин між народами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua