• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Влада Ірану відреагували на нові санкції США

Реклама на dsnews.ua
У МЗС Ірану заявили, що нові санкції не мають ні законних, ні моральних підстав

Влада Ірану заявила, що введення США нових санкцій не має законних підстав. Про це заявив глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Зариф, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"Іран відповість на ці обтяжуючі та пропагандистські заходи і стане відстоювати свої оборонні можливості, а також ракетну програму сильніше, ніж раніше", - йдеться в заяві МЗС.

У свою чергу прес-секретар МЗС Хусейн Ансарі Джабарі вважає, що санкції не мають моральних основ у світлі того, що сам Вашингтон займається продажем зброї, яке використовується проти палестинців і громадян Ємену

Разом з тим, стало відомо, що Європейський союз зняв з Ірану не всі санкції, а лише економічні і фінансові обмеження, пов'язані з ядерною програмою. Про це йдеться в інформаційній записці на сайті Європейської служби зовнішньополітичної діяльності, датованої 16 січня.

Зокрема, зберігають свою дію збройне ембарго, санкції, що відносяться до ракетних технологій, обмеження на передачу деяких технологій і деяких видів діяльності в ядерній галузі, заходи, що стосуються деяких металів та комп'ютерного забезпечення. Зберігаються також інспекції вантажів, які прямують до Ірану і з Ірану, обмеження на бункерування суден.

Крім того, ЄС залишає за собою право знову ввести скасовані санкції в разі, якщо Іран не буде виконувати Всеосяжний план дій (JCPOA).

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", влада США ввели санкциі проти 11 компаній і осіб за підтримку програми з випробування балістичних ракет. У списку санкцій знаходяться шість громадян Ірану, один громадянин Китаю, а також дві компанії з ОАЕ і одна з КНР.

Санкції передбачають заборону даними особам і компаніям на надання фінансових операцій, а також заморозку їх власності та активів у США і американських банках.

    Реклама на dsnews.ua