• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

Влада Туркменістану наказала садити в тюрму тих, хто ухиляється від лікування COVID-19

Реклама на dsnews.ua

У Туркменістані прийняли поправки в Кримінальний кодекс, згідно з яким особам, які втекли з лікарень, або ухиляються від лікування небезпечних інфекційних захворювань, а також тим, хто піддає інших людей на небезпеку захворіти, загрожує позбавлення волі на строк до двох років

Відповідні доповнення були внесені до статті 119 Кримінального кодексу Туркменістану про навмисне зараження СНІДом, повідомляє "ДС" з посиланням на інформаційне агентство "Медіа-Туркмен".

"Дані діяння, вчинені повторно, або якщо вони призвели до смерті людини або до інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі на строк до п'яти років", — наголошується в законі.

Закон був підписаний туркменським лідером Гурбангули Бердимухамедовим 22 серпня 2020 року.

"Подібне доповнення до Кримінального кодексу — об'єктивну відповідь на поширення у світі коронавірусу нового типу. Високий рівень соціальної відповідальності допоміг туркменістанцям уникнути глобальних наслідків пандемії, але щоб міцно закріпити досягнуті успіхи необхідна і юридична основа", — пише видання.

Місцеві ЗМІ зазначають, що раніше туркменістанці збігали з карантинних таборів, попередньо давши хабар лікарям. Закон же був прийнятий для того, щоб уникнути подібних ситуацій, через те, що зараз на батьківщину масово повертаються громадяни Туркменістану, які раніше не могли покинути території іноземних держав через закриття кордонів.

Як відомо, за офіційними даними, підтверджених випадків зараження коронавірусів в Туркменістані немає. Разом з тим у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) висловили стурбованість інформацією про зростання випадків захворювання на пневмонію в Туркменістані.

Як повідомляла "ДС", в парті президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов розпорядився обкурювати громадян країни димом лікувальної трави — гармали — з метою боротьби з коронавірусом. Ці поради застосовували на практиці — димом гармали обкурювали кімнати на конференції зі співробітництва з ООН в Ашхабаді.

    Реклама на dsnews.ua