• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Втручання у вибори: ФБР розшукує "кухаря Путіна"

Федеральне бюро розслідувань США оголосило в розшук у справі про втручання в американські вибори 2016 року російського бізнесмена Євгена Пригожина, якого називають кухарем президента Росії Володимира Путіна

Євген "кухар Путіна" Пригожин
Євген "кухар Путіна" Пригожин
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті ФБР, передає "ДС".

За інформацію, яка може привести до арешту Пригожина, пропонується винагорода в 250 000 доларів.

Його розшукують за участь у змові проти США з початку 2014-го по лютий 2018 року. Пригожин був основним спонсором Санкт-Петербурзького агентства інтернет-досліджень (IRA) — так званої "фабрики тролів".

За даними ФБР, Пригожин контролював операції по втручанню в американські вибори шляхом крадіжки особистих даних громадян США і масового створення фейкових акаунтів у соціальних мережах. Ці дії були спрямовані на "значну кількість" американців, щоб вплинути на вибори 2016 року.

ФБР нагадало, що у лютому 2018 року Окружний суд округу Колумбія видав федеральний ордер на арешт Пригожина.

Відзначимо, Пригожина називають "кухарем Путіна", оскільки він є власником кейтерингового бізнесу, який займається організацією харчування вищих осіб російської держави.

Крім того, його називають засновником приватної військової компанії "Вагнера". Ця компанія вербує найманців для участі у військових конфліктах на Донбасі, в Сирії і так далі.

Як писала "ДС", Федеральне бюро розслідувань також пропонує винагороду за інформацію, яка призведе до арешту російського розвідника Костянтина Килимника, який є фігурантом справи про втручання РФ у вибори президента США у 2016 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua