• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Вміст парникових газів в атмосфері у 2020 році сягнув рекорду, незважаючи на локдауни, — ООН

Концентрація в атмосфері парникових газів, що утримують тепло, у 2020 році досягла нового рекорду, незважаючи на тимчасове зниження викидів під час пандемії COVID-19

Концентрація парникових газів досягла нового рекорду
Концентрація парникових газів досягла нового рекорду
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в бюлетені, поширеному установою ООН — Всесвітньою метеорологічною організацією, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У 2020 році концентрація вуглекислого газу CO2 досягла 413,2 частки на мільйон, а це 149% від доіндустріального рівня. Концентрація метану становила 262%, а закису азоту (N2O) — 123% від рівнів 1750 року, коли діяльність людини лише почала порушувати природну рівновагу на Землі", — наголошується в документі.

Отже, заявляють експерти, тимчасове зниження нових викидів через запроваджені в країнах локдауни протягом минулого року не мало жодного значущого ефекту на рівень концентрації парникових газів в атмосфері або темпи його зростання.

Експерти також зазначають, що "з урахуванням довгого життя молекул CO2, навіть якщо викиди і буде різко скорочено до чистого нульового рівня, чинний рівень температури зберігатиметься ще протягом кількох десятиліть".

Вони прогнозують, що зростання концентрації парникових газів обернеться для людей не лише глобальним потеплінням, а й зростанням кількості екстремальних погодних явищ — спеки, злив, підвищенням рівня моря й окисленням океану, таненням льоду, і все це призведе до негативних соціально-економічних наслідків.

Генеральний секретар організації Петтері Таалас заявив, що за нинішніх темпів зростання концентрації парникових газів до кінця століття підвищення температури "може значно перевищити цільові показники Паризької угоди в 1,5-2 градуси за Цельсієм вище за доіндустріальні рівні".

"Ми значно відхилилися від курсу", — додав він, висловивши сподівання, що під час майбутньої конференції з клімату країни візьмуть на себе нові зобов'язання щодо скорочення викидів.

Також експерти попередили, що половину викидів поглинають океани та наземні екосистеми, однак у майбутньому така їхня здатність знижуватиметься.

Конференція ООН зі зміни клімату, організована Великою Британією та Італією, відбудеться у Глазго 31 жовтня – 12 листопада 2021 року.

Паризька угода — міжнародний договір, ухвалений у 2015 році, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури нижче за 2 градуси за Цельсієм та прагнення обмежити до 1,5 градуса за Цельсієм.

Як писала "ДС", Німеччина пропонує збільшити "кліматичну" фінансову допомогу для бідних країн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua