• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Франції на першотравневій демонстрації відбулися зіткнення, є затримані

У Парижі вдень почалася традиційна першотравнева демонстрація — колона стартувала з площі Республіки. Другий рік хід відбувається в умовах пандемії

Демонстрація в Парижі
Демонстрація в Парижі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні BFMTV, передає "ДС".

Організаторами акції виступили профспілки CGT, FO, FSU, Solidaires та молодіжні організації Unef and UNL. Також в демонстрації беруть участь представники "жовтих жилетів".

На чолі процесії демонстранти з банером, на якому розміщений напис: "За соціальні права, свободи, прости надзвичайного стану, за мир і міжнародну солідарність".

Вимоги учасників демонстрації різні – робочі місця, заробітна плата, ефективне управління коронакризою, протест проти обмеження свобод, вимога реформи страхування на випадок безробіття.

Колону демонстрантів стримують з декількох сторін поліцейські.

На початку ходи учасники демонстрації почали кидати в правоохоронців пляшки.

Наразі правоохоронці повідомляють про 17 затриманих.

Пізніше сутички між демонстрантами і поліцією продовжились. Демонстранти стали закидати правоохоронців петардами і димовими шашками, у відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. Повідомляється про щонайменше одного пораненого поліцейського.

Учасники демонстрації влаштували пожежу
Учасники демонстрації влаштували пожежу

Через сутички рух колони демонстрантів зупинився приблизно через годину від початку ходи.

Першотравневі демонстрації проходять і в інших містах Франції. Зокрема у Марселі і Нанті на вулиці вийшли 3500 і 3700 людей відповідно.

У Ліоні також сталися сутички між поліцією і маніфестантами — повідомляється про 27 поранених поліцейських і жандармів. У Нанті поліція застосувала проти демонстрантів водомети.

Нагадаємо, у січні 2021 року в Парижі пройшла акція протесту проти закону "Про глобальну безпеку", який вводить заборону на ідентифікацію поліцейських. У ході акції протестувальники кидали в поліцейських пляшки та інші предмети, а правоохоронці застосували водомети і сльозогінний газ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua