• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У французьких Альпах викрили базу шпигунів з РФ

Реклама на dsnews.ua
Європейські та американські спецслужби викрили базу російських шпигунів у французьких Альпах, яку вони використали для операцій в Європі

Полювання на російських агентів почалася навесні 2018 року, після отруєння сім'ї Скрипалів агентами ГРУ РФ у Великобританії, передає "ДС" з посиланням на Le Monde.

"Полювання, розпочата навесні 2018 року британськими, французькими і швейцарськими спецслужбами і їх партнерами, особливо в Сполучених Штатах, дозволила скласти список з п'ятнадцяти російських офіцерів військової розвідки (ГРУ). Ці члени одного і того ж підрозділу, що спеціалізується на вбивствах, що поширювалися в Європі з 2014 року до кінця 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 15 офіцерів ГРУ переїхали і проживали у Франції в цей період. Вони регулярно зупинялися у тому ж районі, у Верхній Савойї, у таких містах, як Аннемасс, Евіан або Шамоні, і більше ізольованих населених пунктах.

Ці шпигуни працювали в Болгарії, Молдові, Чорногорії та інших країнах, але не у Франції. Відзначається також, що західним спецслужбам не вдалося конфіскувати зброю або інші докази.

Крім того, один з цих шпигунів ймовірно, був причетний до отруєння Сергія Скрипаля і його дочки в Солсбері.

    Реклама на dsnews.ua