• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ВООЗ готує програму постачання бідним країнам дешевих ліків проти COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) готує програму, яка передбачає закупівлю 1 млрд тестів та ліків для 120 млн пацієнтів із бідних країн до вересня 2022 року 

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі агентства Reuters, передає "ДС".

У документі ВООЗ під назвою "ACT-A" викладена нова програма щодо забезпечення бідних країн вакцинами, тестами, ліками проти COVID-19, а також противірусними препаратами для пацієнтів з легкими симптомами захворювання за $10.

Ймовірно, одним із препаратів будуть експериментальні ліки виробництва компанії "Merck & Co" у формі таблеток із дієвою речовиною мольнупіравір.

ВООЗ повідомляє, що мольнупіравір – єдиний препарат, який вже показав хороші результати на пізніх стадіях випробувань. Організація домовляється з виробником цих ліків – компанією Merck & Co, а також виробниками дженериків (схожих препаратів з тією ж дієвою речовиною за ліцензією виробника або під власною торговельною маркою) щодо купівлі препарату. Наразі Merck & Co. підписала ліцензійні угоди з вісьмома індійськими виробниками непатентованих ліків.

Угоду мають укласти до кінця листопада для того, щоб препарат був доступним вже з першого кварталу 2022 року.

Ще буде додатково закуплено 4,3 мільйона курсів ліків проти COVID-19 для лікування важких пацієнтів. Очікувана вартість – $28. Про які ліки йдеться – невідомо, у документі не вказується назва конкретного препарату.

Також ініціатива "ACT-A" покликана задовольнити потреби в медичному кисні для 6-8 млн важких і критично важких пацієнтів до вересня 2022 року.

Третину коштів витратять на діагностику COVID-19 – для того, щоб подвоїти кількість тестів, проведених в бідних країнах. Це означає проведення близько 1 млрд тестів протягом наступних 12 місяців. Це приблизно вдесятеро більше, ніж ВООЗ закупила для бідних країн до цього моменту.

85% становитимуть швидкі тести на визначення антигену за ціною близько 3 доларів США. І лише 15% витратять на закупівлю ПЛР-тестів, які коштують близько $17 з урахуванням доставлення.

Програма ВООЗ також спрямована на вакцинацію щонайменше 70% населення в усіх країнах світу до середини наступного року.

Як повідомляла "ДС", сьогодні Міністерство охорони здоров'я повідомило про 538 нових смертельних випадків через коронавірус за минулу добу. Це найбільша кількість смертей від початку пандемії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua