• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

ВООЗ оцінить російську вакцину "Супутник V" лише у наступному році

Росія розраховувала на схвалення "Супутника V" до кінця поточного року, при цьому експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що приїдуть до Москви для повторної оцінки препарату не раніше січня 2022 року

"Супутник V"
"Супутник V" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє російське агентство РИА Новости з посиланням на пресслужбу ВООЗ, передає "ДС".

У середині листопада глава РФПІ Кирило Дмитрієв говорив агентству Bloomberg, що очікує на схвалення "Спутника V" у ВООЗ до кінця 2021 року.

РФПІ подав у ВООЗ заявку на схвалення препарату, який називає вакциною проти коронавірусу, ще в жовтні 2020 року. У червні 2021-го комісія ВООЗ виявила порушення на російському підприємстві, яке виробляє "Спутник V". Процедуру схвалення вакцини було призупинено.

Наприкінці листопада представники ВООЗ знову зустрілися зі співробітниками Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), який відповідає за поширення "Спутника V".

"Компанія (РФПІ – "ДС") зобов'язалася надати докладну дорожню карту подачі даних, щоб ВООЗ могла прискорити оцінку вакцини. Подання даних очікується до кінця грудня 2021 року. Не можна очікувати проведення інспекції до того, як дані будуть представлені та оцінені", — зазначили у ВООЗ.

Нагадаємо, у жовтні президент Росії Володимир Путін звернувся до країн Великої двадцятки (G20) з проханням визнати вакцину "Супутник V".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua