• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

ВООЗ закликає не припиняти фінансування медичної системи Афганістану

Всесвітня організація охорони здоров'я закликала міжнародну спільноту відновити фінансування програми охорони здоров'я Афганістану, припинене після повернення талібів до влади

Медична допомога стала менш доступною для сотень тисяч найбільш вразливих афганців
Медична допомога стала менш доступною для сотень тисяч найбільш вразливих афганців / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресконференції представник ВООЗ в Афганістані Люо Дапень, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Він зазначив, що протягом останніх тижнів медична допомога стала менш доступною для сотень тисяч найбільш вразливих афганців.

"І без того крихка система охорони здоров'я країни перевантажена", — сказав Дапень, додавши, що ВООЗ координує роботу з донорами для пошуку альтернативних механізмів фінансування медичних закладів.

Трирічна ініціатива у сфері охорони здоров'я на суму 600 млн доларів, яку контролює Світовий банк в Афганістані, профінансувала роботу сотень закладів охорони здоров'я, але, за оцінками ВООЗ, зараз менше однієї п'ятої лікарень повністю функціонують.

Дапень додав, що брак фінансування вже призвів до сплеску випадків кору та діареї, при цьому половина афганських дітей перебуває під загрозою недоїдання, а мільйони вакцин проти COVID-19 залишаються невикористаними.

22 вересня ООН заявила, що виділяє 45 млн доларів на підтримку системи охорони здоров'я Афганістану. Втім, попри занепокоєння щодо ймовірної гуманітарної кризи в Афганістані, багато міжнародних донорів стримані щодо інвестицій в уряд, очолюваний "Талібаном", деякі з членів якого перебувають у міжнародних санкційних списках.

Як писала "ДС", генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус відвідав Афганістан для переговорів з представниками ісламістського руху "Талібан".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua