• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

ВООЗ знову спробує з'ясувати у Китаю деталі спалаху коронавірусу

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я мають намір рекомендувати більш ретельно вивчити спалах коронавірусної інфекції в Ухані, зокрема, зараження першого пацієнта

Реклама на dsnews.ua

Відповідні рекомендації ВООЗ включить в попередній звіт про витоки коронавірусу, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Розслідування проводитиметься за двома напрямками. По-перше, організація планує запросити в Китаї ланцюжок контактів з першим зараженим, захворювання якого виявили 8 грудня 2019 року. Пацієнт не був публічно ідентифікований, але експерти організації припускають, що мова йде про офісного працівника 40 років, яка не відвідувала жодних екзотичних місць.

Тим часом, член місії ВООЗ, президент Альянсу екологічного здоров'я Пітер Дашак заявив, що, згідно з даними розслідування, батьки першого відомого пацієнта могли відвідати ринок з продажу диких тварин в Ухані. Дашак розповів, що пацієнт зустрівся з командою ВООЗ і зізнався, що його батьки відвідали місцевий ринок в Ухані, але мова йде не про ринок морепродуктів Хуанань.

По-друге, фахівці ВООЗ планують дослідити ланцюжок з майже десятка продавців ринку морепродуктів в Ухані. Вони вважають, що цей ринок міг зіграти ключову роль на ранніх етапах поширення коронавірусу.

Відзначимо, станом на 21 лютого 2021 року в світі підтверджено 111 829 431 випадок зараження коронавірусом, з них 2 475 289 — летальні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua