• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ВООЗ стурбована ситуацією з коронавірусом в Білорусі і очікує сильний спалах

Реклама на dsnews.ua
Білорусь вступає в новий етап спалаху COVID-19, і країні слід готуватися до гіршого сценарію найближчим часом

Про це заявив голова працювала в республіці місії Всесвітньої організації охорони здоров'я Патрік О'коннор, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Білорусь входить у нову фазу еволюції спалаху коронавіруса. Ситуація викликає занепокоєння і передбачає прийняття нових заходів", - сказав Патрік О'коннор на брифінгу за підсумками роботи місії.

"Ми бачимо зростання захворюваності у Білорусі. Якщо дивимося на криву зростання, то ця крива виходить досить крутий, по висхідній. Потрібні додаткові заходи, щоб згладити криву", - зазначив експерт.

Він підкреслив, що "всі заходи, які вживаються в Білорусі, впливають на Європу і на весь світ". Глава місії констатував, що "з початку роботи місії (8 квітня. - Ред.) ми побачили зростання (кількості інфікованих. - Ред.) у два рази кожні два-три дні".

"Ми рекомендуємо посилити заходи дистанціювання, заборонити масові заходи, забезпечити карантин хворих і контактних осіб", - сказав О'коннор.

Представник ВООЗ пояснив, що прийняття рекомендованих додаткових заходів не означає, що це "обов'язково карантин або комендантську годину", але основне - заборона масових заходів.

"Зараз саме час готуватися до найгірших сценаріїв. Активувати екстрені плани для того, щоб заклади охорони здоров'я були готові", - сказав керівник експертної місії ВООЗ.

Він підкреслив, що зараз настав час зміцнювати взаємодію уряду з суспільством, оскільки ситуація з COVID-19 вимагає консолідації всіх зусиль.

"Це забіг на довгу дистанцію, а не спринт. Нам потрібно бути готовими до того, щоб продовжувати підтримувати заходи протягом 12-18 місяців", -додав представник ВООЗ.

Він також підтвердив рекомендації припинити масові заходи в Білорусії, коментуючи доцільність проведення 9 травня в Мінську військового параду.

"Наші рекомендації спрямовані на припинення масових заходів та масового збору людей. В першу чергу, над цим треба задуматися", - сказав О'коннор, відповідаючи на питання про доцільність проведення військового параду 9 травня.

    Реклама на dsnews.ua